Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) 25 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında Şırnak'ın Beytüşşebap ve Hakkari'nin Yüksekova ilçelerinde yapılan operasyonlarda, biri sözde Örgüt lider kadrosunda olmak üzere 99 terörist öldürüldü.

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan açıklamaya göre, Irak'ın Zap bölgesine hava harekatı düzenlendi.

‘KIŞ TAMAMEN OPERASYONLARLA GEÇECEK’

Önümüzdeki kış döneminin tamamen operasyonlarla geçeceğini dile getiren Bakan Soylu “Terör hususunda insanlarımız rahat olsun. Bilhassa insansız hava araçları terör örgütlerinin topyekun dolaşmasına engel teşkil etmektedir. 2’li ya da 3’lü gruplara ayrıldılar. Bizde sahaya iyi bir şekilde yayıldık. Özellikle Eylül, Ekim ve Kasım aylarında çok daha yüksek bir terörle mücadeleyi vatandaşımız bizden beklesin. Bunun karşılığında da onlarda bir takım eylemleri yapmaya çalışacaklardır.

Bunun için kendi içlerindeki değerlendirmeleri de takip ediyoruz. Tüm güvenlik kuvvetlerimizle topyekun bu mücadeleyi gerçekleştiriyoruz. Bu kış hiç yerimizde durmayacağız. Bu kış tamamen operasyonlarla geçecek. Sınırlarımızdaki duvar çalışmalarımız da sürüyor” ifadelerini kullandı.

Uyuşturucu konusunda yakalamalarda geçen yıla oranla 2 kat artış yakaladıklarını da anlatan Bakan Soylu bayram tatili nedeniyle trafik kazalarını önleme noktasında başlattıkları ‘Frene değil kurala güven’ kampanyasının ise önceki yıllara nazaran olumlu sonuçlar verdiğini de sözlerine ekledi.