Eren'in tayin kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak, Resmi Gazete'de yayımlandı.

TRT Genel Müdürlüğü adına gerçekleştirilen 56 başvuru içerisinden seçilen 3 isimden biri olan Eren, Bakanlar Kurulunun seçimini yapmasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla TRT'nin 17'nci genel müdürü oldu.

4 SENEDİR MÜDÜR YARDIMCISIYDI

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü 2004'te bitiren Eren, çalışma yaşamına kültür sanat alanında farklı firmalarda görev alarak başladı ve ardından medya prodüksiyon sektöründe ulusal ve uluslararası belgeseller, animasyonlar, tanıtım filmleri ve reklamlar olmak üzere birçok programın yapımcılığını gerçekleştirdi.

2008'de Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki ATV'de görev alan Eren, ATV İngiltere Temsilciğini yapmasından sonra 2010'dan beri sırasıyla, ATV Avrupa'nın Genel Müdürlüğü ve ATV'nin Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Eren, buradaki görevinde bilhassa iç yapımların aktif ve verimli hale getirilmesi, kanalın tekrardan yapılandırılma stratejilerinin belirlenmesi süreçlerini idare etti.

Londra'da yer alan University of Westminster'dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Eren, 2013 senesi Temmuz ayından beri Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) kurumunda Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

İbrahim Eren, TRT'de göreve başlamasıyla birlikte Diriliş, Payitaht Abdülhamit, Filinta, Sevda Kuşun Kanadında, Yedi Güzel Adam, Seddülbahir 32 Saat ve Büyük Sürgün Kafkasya gibi milli projelere imza attı ve Türkiye'nin ilk uluslararası haber kanalı TRT World'ün kuruluşunu gerçekleştirdi.