İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yurt genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda, bugün Şırnak'ta 5, Ağrı'da 5, Muş'ta biri yaralı 5 ve Mersin'de 1 olarak 16 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Behrancı Deresi çevresinde askeri birliklere saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 5 PKK'lı teröristin öldürülmesi için dün (SİHA) hava destekli hareket düzenlendi.

Türkiye'nin eli kanlı terör örgütü PKK ile mücadelede savunmadan taarruza geçmesiyle birlikte son senelerde başarılı operasyonlar gerçekleştirilerek önemli sonuçlar alınmaya başlanıldı.

SİHA’LAR AKTİF ROL OYNUYOR

Türkiye'de yerli olarak yapılan ve terörle mücadele çok fazla faydası bulunan İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava araçları (SİHA) operasyonlarda ciddi başarılar sağlıyor.

SİHA'ların faaliyet gösterdiği iki aylık zamanda 80 terörist öldürülerek etkisiz hale getirildi. Yerli SİHA'ların terörle mücadelede aktif olarak kullanılması teröristleri rahatsız ettiği gibi PKK’ya destek verenleri de oldukça rahatsız etmeye başladı. Bölücü terör örgütü yanlısı olan bir takım siteler yalan haber yazma yoluna başvurdu.

CHP İstanbul Milletvekilli Sezgin Tanrıkulu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında terörle mücadelede önemli rol oynayan SİHA'lara karşı olduğunu ifade etmişti.