15 Haziran’dan bu yana vatana ihanet ve MIR Tırları davasından dolayı 25 yıl hapis cezasına çaptırılan Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bahane gösteren ve Ankara’dan İstanbul Maltepe’ye doğru yürüyüş gerçekleştiren Kemal Kılıçdaroğlu'na bir destekde Hdp'den geldi.

HDP KORTEJE EŞ BAŞKANLARA ADALET SLOGANIYLA KATILIYOR

HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yürüyüşe Kandıra Cezaevi önünden Ahmet Türk, Mithat Sancar, Celal Doğan gibi şahıslardan oluşan heyete; İstanbul'da gerçekleştirilecek büyük mitinge ise kitlesel olarak katılma kararı alındı.

"EŞ BAŞKANLAR İÇİN ADALET"

Korteje katılanlar, parti bayrağı taşımayacak ancak ellerinde "Eş başkanlar için adalet" dövizleriyle yürüyecekleri bildirildi.

TERÖRİSTBAŞI İÇİNDE YÜRÜYÜN

Teröre destek ve yardım yataklıktan tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ağabeyi Nurettin Demirtaş, kanlı hain terör örgütünün içerisinde aktif olarak görev alıyor.

Hain Terör Örgütünün medyasında yazılar kaleme alan vatan haini Nurettin Demirtaş, son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı Adalet Yürüyüşü'nü değerlendirdi.

PKK olarak yürüyüşe destek verdiklerini beyan eden Demirtaş, yürüyüşün Edirne için değil bebek katili İmralı için uzatılmasını istedi.

PKK'lı Demirtaş, İmralı'nın kapılarının açılmadan adaletin sağlanamayacağını savundu.