Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı memleketlerini ve evlerini bırakıp Türkiye’ye sığınmaya gelen bazı Suriyeliler, Fırat Kalkanı Harekatı’nın yaşadıkları yerlerde huzuru sağlamasından dolayı memleketlerine dönmeye karar verdiler.

GERİ DÖNMEYECEKELER

Fırat Kalkanı Harekatı’ndan sonra terörden ve terör mensuplarından arındırılan ve tekrardan yapılanma çalışmalarına başlanan yerlerde oturan 26 bin 931 Suriyeli, Öncüpınar Sınır Kapısı'nda gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra memleketlerine kesin dönüş gerçekleştirdiler.
Memleketlerine dönen Suriyeliler, kendi topraklarını kavuşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını dile getirdiler.

SURİYE’YE ASKERİ SEVKİYAT DEVAM EDİYOR

Farklı birliklerden gönderilen zırhlı askeri araç konvoyu, Reyhanlı ilçesinden Suriye sınır hattına doğru hareket etti.

Güvenlik önlemleri altında götürülen askeri araçların, Suriye sınırındaki askeri birliklere takviye amaçlı gönderildiği ve sınırda konuşlandırılacağı öğrenildi. Araçların geçişleri sırasında yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü.

Çeşitli birliklerden gönderilen zırhlı askeri araç konvoyu, Reyhanlı ilçesinden Suriye sınır hattı istikametine doğru hareket etti.

Güvenlik önlemleri altında götürülen askeri araçların, Suriye sınırındaki askeri birliklere takviye amaçlı gönderildiği ve sınırda konuşlandırılacağı öğrenildi. Araçların geçişleri esnasında yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü.