Suriye'nin Rakka şehrine bağlı Tel Abyad ilçesinde bölücü terör örgütü PKK/PYD tarafından gümrük binasının üstüne yerleştirilen ABD bayrağı ile birlikte terör örgütüne ait olan bez parçaları yerinden kaldırıldı.

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın Suriye'deki ayağı PYD'nin kontrolü altında olan Tel Abyad ilçesinde, gümrük binasının üstüne yerleştirilen ve Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinden de belli olan ABD bayrağı ile beraber ilçe merkezinin çeşitli yerlerine çekilen terör örgütünün bez parçalarının yerinde olmadığı fark edildi. Güvenlik ekipleri bölgede üst düzey çalışmalara devam ediyor.

Bundan öncesinde bölücü terör örgütü DEAŞ'ın kontrolü altında bulunan Tel Abyad bölgesi 15 Haziran 2015 tarihinde terör örgütü PKK/PYD'nin kontrolüne girmişti.

DEYRİZOR’DA DEAŞ KUŞATMASI KIRILDI

Beşşar Esed rejimi ekipleri, Suriye'de Deyrizor şehir merkezindeki terör örgütü DEAŞ'ın etkin kuşatmasını kırdıklarını belirtti.
Rejimin haber kanalı SANA'ya göre, rejim ekipleri, Irak sınırında bulunan Deyrizor şehir merkezindeki 137. Topçu Tugayı'na ilerleyerek mevcut kuşatmayı kırmayı başardı.

230 bin kişinin bulunduğu Deyrizor'un büyük bir bölümü, Temmuz 2014'ten itibaren DEAŞ'ın elinde. İl kırsalını elinde tutan DEAŞ, il merkezi ve çevresinde de rejim güçlerine karşı kuşatmada bulunuyordu.