CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, SİHA'lar tarafından öldürülen PKK'lı teröristlerin "piknik" yapmaya giden siviller olduğunu iddia ederek devleti katliam yapmakla suçladı.

KANDİL'İ SEVİNDİREN AÇIKLAMA


Terörle mücadelede çok ciddi bir yer tutan SİHA'ların kullanılmasını istemeyen CHP'li Tanrıkulu, adeta teröristlerin sözcülüğüne soyundu.

Süleyman Soylu CHP'li vekilin yalanını çürüttü


KILIÇDAROĞLU SESSİZ


Sezgin Tanrıkulu'nun yaptığı açıklamalara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da sert sözlerle eleştirirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sessizliğe büründü.

"TERÖRİSTLERİN KOLUNDAKİ SAATİN MARKASINI BİLE..."


CHP'li vekilin bu açıklamaları üzerine soruşturma başlatılırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu operasyonun ayrıntılarına dair açıklamalarda bulundu.

İHA'larla gerçekleştirilen operasyonlarda hiç şehit verilmediğini kaydeden Bakan Soylu, "İHA'larla teröristin kolundaki saatin markasını dahi görecek yeteneğe sahibiz." ifadelerini kullandı.

CHP'Lİ VEKİL YALAN SÖYLÜYOR


Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını asla da olmayacağını dile getiren Bakan Süleyman Soylu, CHP'li vekilin iddialarının yalan olduğunu ortaya koydu.


POLİSİMİZİ ŞEHİT EDEN TERÖRİSTLE PLAN YAPIYORLARDI


Sezgin Tanrıkulu'nun "piknik yapmaya gitti" dediği kişilerin, 1 polisi şehit eden teröristlerle yeni bir terör saldırısı için plan yaptığını kaydeden Soylu, bu bilgiden sonra hepsinin yok edildiğini sözlerine ekledi.

"NE PİKNİĞİ, HANGİ PİKNİK"


Süleyman Soylu, "Ne pikniği? Hangi piknik? Teröristlerle oturmuş terör pazarlığı yapıyorlar. Bütün teröristleri orada bir şekilde imha ediyoruz. Kandil konuşuyor, CHP'den bir milletvekili topa giriyor. Avrupa'sız olur mu bu iş, hemen BBC topa giriyor." diye konuştu.