Sakarya'da ikamet eden bir vatandaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun,başlattığı yürüyüşe dair, "kamu haklarından yararlanmaya engel olunduğu" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Sakarya Adliyesi girişinde gazetecilere açıklama yapan 49 yaşındaki Yakup Çoruh, Kılıçdaroğlu'nun yaptığı yürüyüşün D-100 karayolunda devamlı olarak trafik sıkışıklığına sebep olduğunu ifade etti.

Karayolunun sağlıklı kullanılmasına mani olunduğunun altını çizen Çoruh, 26 Haziran tarihinde bayram ziyareti için gittiği memleketi Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinden Sakarya'ya saatler süren yolculuktan sonra ulaştığını ve mağdur olduğunu belirtti

"Kamu haklarından yararlanmasını engellediği" gerekçesiyle Kılıçdaroğlu'ndan şikayetçi olduğunu kaydeden Çoruh, "Vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için çözüm olarak bu yürüyüşün bir an evvel sonlandırılması gerekmektedir." dedi.

Çoruh, açıklamasından sonra adliye binasına girerek, savcılığa suç duyurusu dilekçesini verdi.

YÜRÜYÜŞ BÖYLE BAŞLAMIŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu MİT TIR'ları davası sonucu 25 yıl hapis cezası alan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Enis Berberoğlu için Ankara'dan istanbul'a yürüyeceğini belirtti.Yürüyüşe CHP gençlik kolları ver parti teşkilatları katıldığı belirtiliyor.

''BEDEL ÖDENECEKSE O BEDELİ BEN ÖDERİM"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüşün gerçekleşeceği Ankara Güvenpark'a varmadan önce evinin bahçesinde;"Bugün adımlarımı atacağım. sanıyorum vicdanları duymayan olanlar benim bu eylemimizin anlamını anlarlar. Umuyorum bizim sesimize ses verirler. biz tartışma istemiyoruz. Biz mutluluk istiyoruz. Biz mahkemelerde, hapishanelerde gazeteciler görmek istemiyoruz. Eğer bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli ben öderim. Şimdi İstanbul'a doğru yürümeye başlıyorum." dedi.

"HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ"

Diğer yandan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, Güvenpark'ta ise; "Kendi ülkemizde basın mensupları, milletvekillerinin ceza evinde olmasını istemiyoruz. Bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız. Adaletin var olmadığı bir yerde hayat sürmek istemiyoruz. Bu ülkenin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için hep birlikte mücadele edeceğiz." diye konuştu.