Terör örgütlerinin avukatlığını yaparak Türk vatandaşlarına ve millet iradesine karşı hakaret edici tavrını her fırsatta ortaya seren CHP’nin yayın organı Sözcü iyice küstahlaşarak aşağılayıcı bir karikatür paylaştı.

15 temmuz'da ortaya canını koyarak demokrasiye sahip çıkan Türk milletini hiçe sayan skandal paylaşımda "Demokrasiyi, eğitimsiz, cahil toplumlara öğretmek boşa harcanan çabadır" ifadelerini kullanması sosyal medyada büyük tepki çekti.

 

SÖZCÜ MİTİNGİ MANİPÜLE ETTİ

"Milyonlar Buluşacak" sloganlarıyla günlerdir katılım ilanı yapılan mitinge gelen vatandaşların gerçek sayısı ortaya çıktı.Rakam beklenilenin çok çok altında kaldı.Fakat Sözcü Gazetesi sayıyı manipüle ederek okuyucusuna duyurdu.

40 BİN METRE KARENİN 3'TE 1'İ BOŞ KALDI

Toplam 90 bin metre kare olan Maltepe miting bölgesinin sadece 40 bin metre karelik kısmı CHP'lilere tahsis edilmesine karşın mitinge gelen vatandaşlar bu alanın yalnızca 3'te 1'ini doldurabildi.

YALNIZCA 175 BİN KİŞİ KATILDI

Emniyet yetkililerinin verdiği rakamlara göre Maltepe mitingine toplam 175 bin kişi katıldı. Bu sayının 45 bin kişilik kısmını ise İstanbul dışından gelen vatandaşlar oluşturdu.

YÜRÜYÜŞTEN NOTLAR

Kemal Kılıçdaroğlu 25 gün evvel Ankara Güvenpark’ta başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 3,5 kilometrelik son turunu 16:00’da Dragos’tan çıkarak başladı.