ÖZEL HABER | HABER365

Başbakan Binali Yıldırım, gazetelerin Ankara temsilcileri ile yapmış olduğu sohbette son zamanlarda gündeme gelen Suriyelilerin karıştığı iddia edilen olaylar ile alakalı konuştu. Fakat Sözcü gazetesi Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasını çarpıtarak Suriyeliler üzerinden halkı kin ve nefrete sevk etmeye çalıştı.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARI ÇARPITILDI

Başbakan ve AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım; "Suriyelilere vatandaşlık verilecek mi?" sualine karşılık olarak şu yanıtı verdi;

"Vatandaşlık kazanmanın şartları kanunlar ile belirlenmiştir. Bu şartların başında da kuşkusuz edepli olmak, bu millete, devlete bağlılık gelecek.

Sınırlarımızda geçirdikleri süre onlar için ciddi bir sınavdır. Mülteciler arasında iyi eğitim almış, ülkesinde kariyer sahibi çok değerli kişiler de bulunuyor.

Akademisyenler, bilim adamları, hekimler de var. Üç milyondan fazla sığınmacı içinden ince eleyip sık dokuyarak belirlediğimiz özelliklerdeki kardeşlerimize vatandaşlık vereceğiz'' açıklamalarında bulundu.

SÖZCÜ'DEN ÇİRKİN MANİPÜLASYON

Fakat Sözcü Gazetesi Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmalarını manipüle ederek 'nitelikli Suriye'lilere vatandaşlık verilecek ibaresini, 'bütün Suriyelilere vatandaşlık verilecek' gibi lanse etti.

Türk halkını Suriyeli kişilere karşı kışkırtmak ve hükümete karşı nefret oluşturma amacı taşıyan haber vicdan sahipleri tarafından tepkiyle karşılandı.

 

SÖZCÜ GAZETESİ ALGI OPERASYONLARINA DEVAM EDİYOR

Sözcü gazetesi her fırsatta Ak Parti Hükümetini karalamaya yönelik çarpıtılmış haberlere yer vermekten kaçınmıyor.

 

Kaynak: Haber365