İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada ''FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işledikleri'' iddiasıyla gözaltı kararı çıkartıldı.

Savcılık kararı ve nöbetci sulh ceza hakimliğince arama ve el koyma kararı çıkartıldı. Savclıktan gelen talimatla polisler gözaltı kararı çıkartılan 4 kişinin ikametlerinde arama yaptı. 

Gözaltı kararı çıkartılan 4 kişini gazete sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Melda Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu.

Gazetenin internet sorumlu müdürü Melda Olgun gözaltına alındı. Gazetenin sahibi Burak Akbay ise yurtdışında bulunuyor.

Savcılığın 'silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek', 'cumhurbaşkanına fiili saldırıyı kolaylaştırmak ve 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyanı kolaylaştırmak' suçları sebebiyle soruşturmayı başlattığı belirtildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YERİNİ İFŞA ETTİLER

Gözaltı kararının nedenleri arasında 15 Temmuz günü Cumhurbaşkan'ı Recep Tayyip Erdoğan'ın tatil yaptığı otelin görüntülerini ve adresini gazetenin internet sitesinden ifşa etmelerinin de bulunduğu öğrenildi.

İnternet sitesinden yapılan ifşadan saatler sonra darbe girişimi başlamış ve otele baskın yapan darbeciler Cumhurbaşkanının iki korumasını şehit etmişti.