SOLOTÜRK, Slovakya Uluslararası Hava Gösterisi'nde (SIAF 2017), Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi ekibi, ‘En İyi Gösteri Uçuşu’ ödülünü alarak büyük bir başarıya imza attı.

SOLOTÜRK tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, 26 ve 27 Ağustos'ta gerçekleşen dünyanın en büyük hava etkinliğinden SIAF 2017'ye, Türkiye ile birlikte İngiltere, İspanya, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Slovakya, Avusturya, Polonya, Almanya, Macaristan, Hırvatistan, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve Belçika'dan katılımcılarda bulunuyordu.
Hemen hemen 300 bin insan tarafından seyredilen etkinliklerde, katılımcıların oylaması ile ‘En İyi Gösteri Uçuşu’ ödülü SOLOTÜRK ekibinin oldu.

SOLOTÜRK tim pilotları Yüzbaşı Erhan Günar ve Yüzbaşı Serdar Doğan getirilen yaş kütüğe 2017 birincisi olarak SOLOTÜRK forsunu çaktılar.

İNGİLTERE’DE GÖZLER SOLOTÜRK’TEYDİ

Geçen ay düzenlenen, İngiltere' de "Royal International Air Tattoo 2017" gösterisinde Türkiye’ yi temsil eden SoloTürk, binlerce izleyicinin hayranlığını kazanmıştı. Türk Hava Kuvvetleri' nin gösteri takımı olan SoloTürk, İngiltere’ de yapmış olduğu hava gösterilerinde İngilizleri adeta büyülemişti.