Tunceli'de öğretmen Necmettin Yılmaz'ın şehit edildiği bölgeye Türk bayrağı astığı esnada PKKlı teröristlerin saldırısına uğrayan ve silahı ile karşılık veren işadamı Abdullah Özer, bayramın ikinci günü Şırnak'taki 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'na yeniden giderek güvenlik güçleriyle beraber mangal yaptı.

Trabzon'da uluslararası nakliyecilik şirketi sahibi işadamı Abdullah Özer ve yakın arkadaşı Akın Yalçın, güvenlik kuvvetlerine moral vermek adına Kurban Bayramı'nda terör operasyonlarının yoğun olarak devam ettiği Kato Dağı'na çıkarak orada görevli asker ve güvenlik korucuları ile beraber piknik yaptı. Kurban Bayramını güvenlik güçleriyle geçirerek kendileriyle bayramlaşan işadamı Özer, dağdaki mangalı sosyal medya hesabından, "Hainlerin kısa zaman öncesine kadar inimiz dediği yerler bizim piknik alanlarımız" diyerek paylaştı.

Kato Dağı'nda Mehmetçik'le mangal!

 

ÇOK SAYIDA BEĞENİ ALDI

Kato Dağı'ndaki yamaca, üzerinde Maçka'da şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün de fotoğrafının yer aldığı ve 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' yazılı pankart ile büyük Türk bayrağı koyan işadamı Özer, Trabzon'dan getirdiği meşhur Akçaabat köftesini de mangalda pişirerek görevli askerlere ikram etti. Görüntüler, kısa sürede sosyal medyada beğeni ve paylaşım rekoru kırdı.

'KAHRAMANLARIMIZLA PİKNİK YAPTIK'

Özer, pikniği şu cümlelerle anlattı:

"Daha evvel de Kato Dağı'na gelmiştik, askerlerimiz burayı temizleyeceklerini belirtmişlerdi. Biz de söz verdik, 'Siz burayı temizleyin, gelip burada mangal yapacağız' diye. İşte geldik. Dünyanın en güçlü silahı; ay-yıldızlı bayrağımız. Herkes tatil bölgelerine giderken biz hiçbir çıkar gözetmeden yalnızca kahraman askerlerimize moral vermek adına bölgeye gittik. Bu vatan, bu bayrak aşkıdır. Kahramanlarımız orada canı pahasına mücadele veriyor. Biz de gidip bayramlaştık, bir araya geldik, Akçaabat köftesi getirerek Kato'da terörle mücadele eden kahramanlarımızla piknik yaptık. Bu ülkenin hiçbir yerinde hain terör militanlarının barınamayacağını vatandaş olarak bayram seyran demeden göstermeye çalışıyoruz."

Kato Dağı'nda Mehmetçik'le mangal!


SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

Cumhurbaşkanlığı Külliye'sindeki 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna da davet edilen işadamı Abdullah Özer, daha evvel Kato Dağı'nda helikopter kazasında şehit olan 13 askerin fotoğrafının yer aldığı dev Türk bayrağını bölgeye asarak teröre tepki göstermişti.

İşadamı Özer bunun dışında Tunceli'de şehit edilen 23 yaşındaki öğretmen Necmettin Yılmaz'ın saldırıya uğradığı Tunceli-Pülümür karayolundaki elektrik direklerine ip gererek şehit öğretmen Yılmaz'ın fotoğrafının haricinde, "Bu elleri ayıramayacak, bu vatanı bölemeyeceksiniz" yazılı afiş ile Türk bayrakları astı. Bu esnada çevrede bulunan terörist grubun silahlı saldırısına uğrayan Özer, belindeki silahıyla ateş ederek teröristlere karşılık vermişti. Saldırı anı kayıt yaparken yere bırakılan tablet kamerası ile de görüntülenmişti.