Taarruz' isimli parola ile operasyonlara sıklık veren Türk Silahlı Kuvvetleri, Şırnak'ın Beytüşşebap çevresinde örgüte bir darbe daha vurdu.

6 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Taarruz helikopterinin de destek verdiği operasyonda, 2'si kadın olmak üzere 6 PKK'lı terörist öldürüldü.

NELER OLMUŞTU?

Siirt' in Baykan ilçesinde seyir halinde olan sivil bir aracın içerisinde bulunan askerlere kalleşçe uzun namlulu silahlar ile saldırı yapıldı . Teröristlerin saldırısı neticesinde araçta bulunan askerlerden biri şehit olurken, 1 uzman çavuş ve 1 güvenlik korucusu olmak üzere 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiler doğrultusunda, Siirt' e bağlı Baykan ilçesi ile Ziyaret bölgesi arasında yer alan Çukurca köyü kırsalında seyir halindeki sivil araca teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı yapıld. İçinde askerlerin bulunduğu sivil araca dönük yapılan bu saldırıda 1 asker şehit olurken, biri uzman çavuş ve biri güvenlik korucusu olmak üzere iki kişi yaralandı. Saldırıdan sonra bölgeye çok sayıda takviye kuvvet gönderildi. Bölgede teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için geniş kapsamlı harekat başlatıldığı ifade edildi.

ŞIRNAK'TA 26 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GELMİŞTİ

Öte yandan daha önce Şırnak Kınalıtepe bölgesinde arama tarama faaliyeti yapan güvenlik ekipleri, 26 teröristi etkisiz hale getirmişti. 3 ayrı mağarada gerçekleştirilen aramada terör örgütü üyelerine ait çok sayıda silah ve mühimmat bulunmuştu.