Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından (TSK), Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı yakınlarında 18 Eylül'de başlatılan tatbikat, Iraklı askerlerin katılımıyla müşterek devam ediyor.

ASKERLER MEVZİ ALDI


Irak sınırındaki Habur Sınır Kapısı'na hemen hemen 3 kilometre uzaklıkta tır parkının karşısındaki alanda 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla sevk ve idaresinde 28. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut emir komutasında yürütülen tatbikat, on ikinci gününe girdi.


KRİTİK TESİSİN ELE GEÇİRİLME TATBİKATI


Üçüncü safhasına Irak Silahlı Kuvvetlerine ait birliklerin de katıldığı tatbikatta, alana zırhlı araçlarla sevk edilen Türk ve Iraklı askerler mevzi aldı. Daha sonra kritik bir tesisin ele geçirilmesi amacıyla tatbikat yapıldı.
SİSLE GİZLEME
Hedef bölgesinin etrafını tanklarla çevirdikten sonra askerlerin indirileceği esnada sisle gizleme yapıldı. Türk ve Iraklı askerler düşman mevzilerini ele geçirdikten sonra birliklerine döndü.

Silopi-Habur bölgesindeki tatbikat 12'nci gününde

Öte yandan Suriye'ye de sevkiyat devam ediyor.

SURİYE’YE SEVKİYAT DEVAM EDİYOR

Diğer yandan, farklı birliklerden gönderilen zırhlı askeri araç konvoyu, Reyhanlı ilçesinden Suriye sınır hattına doğru hareket ederek gideceği bölgeye ulaşmıştı.

Güvenlik önlemleri altında götürülen askeri araçların, Suriye sınırındaki askeri birliklere takviye amaçlı gönderildiği ve sınırda konuşlandırılacağı öğrenildi. Araçların geçişleri sırasında yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü.