Siirt'in Eruh ilçesinde gerçekleştirilen terör operasyonunda belirlenen mağara ve sığınaklarda silah ve mühimmat ile çeşitli malzemeler ele geçirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan açıklamaya göre, 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı ve Siirt İl Jandarma Komutanlığınca Akmeşe kırsalında yürütülen operasyonlar kapsamında 18 Eylül'de gerçekleştirilen arama ve tarama faaliyetlerinde mağara ve sığınaklar tespit edildi.

Mağara ve sığınaklardaki aramalarda, 3 kalaşnikof piyade tüfeği, bir biksi makineli tüfek, bir RPG-7 roketatar ve 7 mühimmatı, 2 tabanca, 35 el bombası, 25 uçaksavar fişeği, 6 telsiz, 2 gece görüş dürbünü, 3 muhtelif kamera, silah dürbünü, termal kamera, güneş paneli, mesafe ölçer, 100 metre kablo ile çok sayıda el yapımı patlayıcı düzeneği ve örgütsel doküman bulundu.

Öte yandan TSK Suriye sınırına tank sevkiyatına devam ediyor.

Suriye sınırındaki birliklere takviye olarak gönderilen tanklar Hatay'a ulaştı.

Çeşitli birliklerden gönderilen 5 tank, Hatay'ın Reyhanlı ve Hassa ilçelerinden geçerek Suriye sınır hattı istikametine doğru hareket etti.

Güvenlik önlemleri altında götürülen askeri araçların, Suriye sınırındaki askeri birliklere takviye amaçlı gönderildiği ve buralarda konuşlandırılacağı öğrenildi.

DÜN YOLA ÇIKMIŞTI

Farklı birliklerden gönderilen zırhlı askeri araç konvoyu, Reyhanlı ilçesinden Suriye sınır hattına doğru hareket etti.

SURİYE SINIRINA TAKVİYE


Güvenlik önlemleri altında götürülen askeri araçların, Suriye sınırındaki askeri birliklere takviye amaçlı gönderildiği ve sınırda konuşlandırılacağı öğrenildi. Araçların geçişleri sırasında yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü.
Çeşitli birliklerden gönderilen zırhlı askeri araç konvoyu, Reyhanlı ilçesinden Suriye sınır hattı istikametine doğru hareket etti.