Türkiye'nin eli kanlı terör örgütü PKK ile mücadelede savunmadan taarruza geçmesiyle birlikte son senelerde başarılı operasyonlar gerçekleştirilerek önemli sonuçlar alınmaya başlanıldı.

Türkiye'de yerli olarak yapılan ve terörle mücadele çok fazla faydası bulunan İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava araçları (SİHA) operasyonlarda ciddi başarılar sağlıyor.

SİHA’LAR SAYESİNDE 2 AYDA 80 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

SİHA'ların faaliyet gösterdiği iki aylık zamanda 80 terörist öldürülerek etkisiz hale getirildi. Yerli SİHA'ların terörle mücadelede aktif olarak kullanılması teröristleri rahatsız ettiği gibi PKK’ya destek verenleri de oldukça rahatsız etmeye başladı. Bölücü terör örgütü yanlısı olan bir takım siteler yalan haber yazma yoluna başvurdu.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’da söz konusu durumdan rahatsız olanlardan biri. Terörle mücadelede SİHA’ların kullanılmasından şikayetçi olan Tanrıkulu, düzenlediği basın toplantısında SİHA’ları eleştirdi.

TSK’DAN TERÖRİSTLERE BÜYÜK DARBE

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Irak'ın kuzeyinde bulunan Zap çevresine hava harekatı gerçekleştirdi. Harekatta hudut hattındaki üs bölgelere saldırı yapmak isteyen 8 terörist gebertildi.

Öte yandan İçişleri Bakanlığı tarafından, 21-31 Ağustos tarihleri arasında Türkiye çapında devam ettirilen başarılı operasyonlarda, 22'si ölü, 10'u teslim, ikisi sağ olarak 34 teröristin yakalandığı ifade edildi.