Milli İHA Bayraktar'ın üreticisi olan BAYKAR Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, 12 sene öncesinde gerçekleştirdiği bir sunum sırasında konuştuklarını hayata geçirerek tarih yazdırıyor.

DÜNYADA 1 NUMARA OLURUZ

2005 senesinde medyada ortaya çıkan görüntülerde Selçuk Bayraktar; Türkiye’nin İHA üretimine destek vermesi durumunda söz konusu alanda dünyada bir numaralı ülke olabileceğini belirtmişti. Bu konuda dünyada 1 numara olabileceğini söylemişti.

Türkiye şimdilerde dünya genelinde İHA ve SİHA üretimi yapan 6 ülkeden birisi. Terörle mücadele aktif olarak 2014 senesinde kullanılmaya başlayan İHA'lar sayesinde ortalama 3 bin terörist etkisiz hale getirildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN CHP’YE SİHA AYARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium'da Belediye Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin SİHA hakkında iddia ettikleri sözleri de eleştirdi.

Cumhurbaşkaı Erdoğan, ‘Terörle mücadele çalışmalarımızda etkin bir şekilde kullanılan ve büyük başarılar getiren SİHA hakkında öne sürdükleri iddialar çarpıklığın sembolüdür. Sivillerin mücadelerde etkilenmesine ilişkin hassasiyeti herkes doğru bulurken birilerinin suyu bulandırma çabaları ibretlik bir durumdur. Terör örgütünün kamuoyuna taşımaya can attığı bir iddiayı siyasete getirmek mantıksızlıktır.’ dedi.