Şehit Ömer Halisdemir için Özel Kuvvetler'de anma töreni düzenleniyor.

Özel Kuvvetler'de Şehit Ömer Halisdemir için yapılan anıtın açılışı gerçekleştirildi.

Ömer Halisdemir hain darbe kalkışmasında darbeci hain Semih Terzi'yi öldürerek darbeyi büyük ölçüde engellemeyi başarmıştı.

Halisdemir'in bu kalkışmasını İmam Hatip'li öğrencilerde unutmadı

ÖĞRENCİLER ÖMER HALİSDEMİR'İ UNUTMADI

Tekirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından, FETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde yaşananları ve o gece Ankara'da şehit olan Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'i anlatan tiyatro oyunu sergilendi. 

Tekirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edilişinin ve FETÖ'nün kanlı darbe girişimi gecesinde neler yaşandığının anlatıldığı tiyatro oyunu, Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi. Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi'nde yapılan bu etkinlik, Tekirdağ Eğitim Bir Sen tarafından düzenlenmiştir.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlik, 15 Temmuz kanlı darbe girişimi gecesinde yaşananların ve o gece Ankara'da şehit olan Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'in hayatından kesitlerin anlatıldığı tiyatro oyununun sahnelenmesiyle devam etti. Çok sayıda davetlinin katıldığı tiyatro gösteriminde Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'in, çocukluk yıllarındn şehit edilişine kadar hayatından birçok kesitler sahnelendi.

Tekirdağ Eğitim Bir Sen tarafından düzenlenen bur etkinlik, yaklaşık olarak 10 lise öğrencisinden oluşmaktadır. Tiyatro grubunun yönetmenliğini Ece Deniz yaparken, etkinlik senaryosunun ise tiyatroda oynayan öğrenciler tarafından yazıldığı öğrenildi. Etkinlik sonunda öğrenciler ayakta alkışlandı.