Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde bölücü terör örgütü PYD/YPG'ye ilişkin gerçekleştirilen operasyonda 4 kişi emniyet güçleri tarafından yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığı’ndan güçler, Ceylanpınar ilçesinin karşı tarafında yer alan terör örgütü PYD/YPG'ye bağlı Rasulayn ilçesinden örgüt mensuplarının Türkiye'ye geçeceğine ilişkin bilgiler doğrultusunda harekete geçti.

Sınır bölgesinde operasyon gerçekleştiren güvenlik güçleri, terör örgütü mensubu Suriye uyruklu Ş.A, İ.Ş.A, A.E.M ve İ.E.M'yi gözaltına aldı. Yapılan araştırmalardan sonra terör örgütünde fiilen çalıştıkları ortaya çıktı.

SİHA’LAR TERÖRİST AVLAMAYA DEVAM EDİYOR

Diğer yandan, Bingöl'de, silahlı insansız hava aracı ile gerçekleştirilen operasyonda eli kanlı terör örgütü PKK’lı bir terörist etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Valilik tarafından yapılan bilgilendirmede, merkeze bağlı Kuruca köyü Kayabaşı Deresi bölgesinde bir teröristin belirlendiği silahlı insansız hava aracı ile bugün saat 01.00 sularında gerçekleştirilen operasyonda tek atışla erkek terörist silahı ile birlikte ölü bir şekilde ele geçirildiği belirtildi.

Öldürülen PKK mensubunun yanında kalaşnikof, 2 el bombası, 144 mermi ve 5 şarjör bulunduğu belirtilen açıklamada, ‘Güvenlik güçlerimiz, bölgede bulunan insanlarımızın desteği ile birlikte terörle mücadeleye devam etmektedir.’ denildi.