Samsun'da, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin sürdürülen soruşturmada, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nden güçler tarafından yapılan operasyonlar sonucunda 14 kişiyi yakaladı.

Gözaltına alınan kişilerin içerisinde görevden atılan öğretmen, doktor ve bankacıların da içerisinde yer aldığı ve FETÖ’nün şifreli haberleşme uygulaması olan ByLock’u kullandıkları tespit edildi.

Yakalanan zanlılar ifade vermek üzere emniyete götürüldü.

BURSA’DA BYLOCK OPERASYONU

Bursa'da, hain darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında, harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nden ekipler gerçekleştirdikleri eş zamanlı operasyonlardada, "ByLock" kullandıkları ve örgüte para desteğinde bulundukları tespit edilen 16 kişiyi gözaltına aldı.

YARGITAYDAN EMSAL BYLOCK KARARI

Yargıtay, hain darbe girişiminde bulunan Fethullahçı Terör Örgütü’ne ilişkin gerçekleştirilen ByLock operasyonlarında gözaltına alınan ve tutuklananlar hakkında önemli bir karar aldı.

Yargıtay, ByLock programını Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) dahil olmak için tek başına delil olduğu kararına imza attı.