Reina gece kulübünün yeni yıl mesajlarına ayırdığı sayfasına, katliamdan kısa süre önce bir kullanıcı tarafından "Sizi istiyorummm" ve "Dövüşe 5 kalaa" şeklinde iki mesaj yazılmıştı. O dakikalarda Reina'nın sayfasını kullananların dikkatini çekmeyen mesajlar, katliamın gerçekleşmesinden sonra hem mevcut kullanıcıların hem de başsağlığı paylaşımı için sayfaya girenler tarafından manidar ve çok şüpheli bulunmuştu.

İstanbul Ortaköy'de 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı öncesinde, bu iki şüpheli mesajı yazan kişi olduğu öne sürülen Woo George kullanıcı adlı zanlı gözaltına alındı.


EKİPLER ÇALIŞMA BAŞLATTI

Düzce Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekipleri, Ortaköy'de terör saldırısının gerçekleştirildiği eğlence merkezinin sosyal medya hesabına "Sizi istiyorummm" ve "Dövüşe 5 kalaa" şeklinde iki mesaj yazan "Woo George" isimli kullanıcıya yönelik çalışma yaptı.

DÜZCE'DEKİ EVİNE OPERASYON DÜZENLENDİ

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, bu kapsamda, şüpheli F.S.M'nin Düzce'deki evine operasyon düzenledi. Operasyonda bazı belge ve dokümanlara el konuldu. "Woo George" isimli hesabın kullanıcısı olduğu öne sürülen F.S.M, ekiplerce gözaltına alındı. Kaynak:İHA