Sabah saatlerinde etkili olan gök gürültülü şiddetli yağış sebebiyle yollarda su birikintileri oluşurken, şoförler zor dakikalar yaşadı. Sağanağın, öğlen vakitlerinde etkisini artırıp, akşama kadar fırtına şeklinde devam etmesi tahmin ediliyor.

Yağış sebebiyle trafik durma noktasına gelmiş bulunmakta. Yollarda meydana gelen su birikintisi sebebiyle otomobiller ilerleyemezken, bir çok otomobil yolda kaldı.İstanbul'un ana arterlerinde trafik kilitlemiş durumda, toplu taşımda da kent tümünde aksama yaşanıyor.

Yağış sebebiyle trafikte sıkışıklık meydana gelirken, bir takım metro seferleri geçici olarak gerçekleştirilemedi. Sabah saat 10.00'dan itibaren M1 Hafif Metro Hattı'nda Yenikapı-Bakırköy istasyonları arasında sefer yapılamıyor. Seferler Otogar-Kirazlı/Bakırköy-Atatürk Havalimanı arasında gerçekleştiriliyor.

T1 ve T3 hatlarının tamamında sefer yapılamıyor. Taksim Metro İstasyonu Gezi Parkı çıkışı yolcu alımına kapatılırken, diğer girişlerden yolcular istasyona alınıyor.

T4, M3, M2, Füniküler, Maçka teleferik hatlarında herhangi bir sefer aksaması yaşanmazken, Eyüp-Pierloti teleferik hattında sefer durduruldu.

AVRASYA TÜNELİ KAPATILDI

Aşırı yağışın ardından Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süreyle trafiğe kapatılırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından da kentin serin ve yağışlı havanın etkisi altında olduğu belirtilerek, fırtına şeklindeki yağışların sel ve su baskınlarına neden olabileceği uyarısı yapıldı.