Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum İl Danışma Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;
 
‘Kış sporları çalışmalarımızla Erzurum'a değişik bir sektör oluşturduk. Şimdi açılışını düzenlediğimiz alışveriş merkezi sebebi ile Belediye başkanımızı ve yatırımlarını gerçekleştiren şirketi tebrik ediyorum.
 
Erzurum ilimiz her vakit kurucu bir il olmuştur. Erzurum kongresinde verilen kararla 'Vatan bir bütündür parçalanamaz' ifadesi koca bir vatanı ayakta tutmaya yetmiştir.
 
Bizim gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile Erzurum kongresinde gerçekleştirilen mücadelenin bir farkı yoktur. Türkiye tek bir millettir. Ülkemizi bölemeyecekler ve parçalamaya güçleri yetmeyecek.
 
Tek bir bayrak. O bayrakta da şehidimizin kanı mevcut. Kendi paçavralarını asmaya çalışanlar sonucunu gördü.
Erzurum şimdiye kadar verdiğimiz bütün mücadelelerde hep yanımızda oldu.
 
Tek bir vatanımız var ve onu bölmeye güçleri yetmeyecek. Bölmeye çalışanlar bunu ağır bir şekilde karşılığını alacaktır. Vatanımın huzurumu kaçırmak kimsenin haddi değil.
 
Mart ve Kası aylarında seçimler olacak. Bir 7 Haziran’la karşılaşmak istemiyoruz. Türk'ü, Kürt'ü, dadaşı bir olup sandıklarda birliğimizi göstereceğiz.
 
Konunun Erdoğan yada Ak Parti meselesi olmadığını göstereceğiz. Aksi bir durumda bütün ülke kaybedecektir. AK Parti kazanırsa bütün ülke kazançlı çıkacaktır.
 
AK Parti kazanmasında Türkiye'ye ne olursa olsun diyen dengesiz bir zihniyette yok değil. Türkiye’nin kazanması için daha şimdiden çok mücadele vermemiz gerekiyor.'