Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium'da Belediye Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin SİHA hakkında iddia ettikleri sözleri de eleştirdi.

Cumhurbaşkaı Erdoğan, ‘Terörle mücadele çalışmalarımızda etkin bir şekilde kullanılan ve büyük başarılar getiren SİHA hakkında öne sürdükleri iddialar çarpıklığın sembolüdür. Sivillerin mücadelerde etkilenmesine ilişkin hassasiyeti herkes doğru bulurken birilerinin suyu bulandırma çabaları ibretlik bir durumdur. Terör örgütünün kamuoyuna taşımaya can attığı bir iddiayı siyasete getirmek mantıksızlıktır.’ dedi.

KILIÇDAROĞLU SİHA’LARDAN RAHATSIZ

Terörle mücadelede SİHA'ların kullanılmamasını aşırı derecede isteyen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun sözlerine sahip çıkan Kılıçdaroğlu, öldürülen teröristlerin piknik yapmaya gittiğini söyledi.

"TERÖRİST OLABİLİRLER AMA SİLAH YOK"

CHP Lideri, "Terör örgütüne destek olabilirler, terörist olabilirler ama orada silah olması lazım. O da yok." ifadelelerini kullandı.

PKK’NIN İSTEDİĞİDE BU YÖNDE

Terörle mücadelede etkin olarak kullanılan İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Aracının (SİHA) sadece CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nu değil terör örgütü PKK'nın genel merkezi diybileceğimiz Kandil'i de rahatsız etmiş durumda.