Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da, Uluslararası Ombudsmanlık Toplantısı'nda IKBY tarafından yapılan referandumdan geri dönülmesi gerektiğini bir defa daha hatırlattı.

Referandumdan kesinlikle vazgeçmeleri gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de de bir terör devleti kurulmasına asla izin vermeyeceklerini, Kuzey Suriye'de PYD devleti kurmak için yapılan hazırlıkların sadece bir kuru rüyadan öte geçemeyeceğini belirtti.

BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Fırat Kalkanı Harekatı'nın ‘bir gece ansızın’ harekete geçtiğini, bütün seçeneklerin ele alındığını ifade ederek, ‘Gerek gördüğümüzde Irak'ta da bu adımları atmaktan çekinmeyeceğiz.’' dedi.

‘TSK BOŞUNA SİLOPİ'DE HAREKETE GEÇMEDİ’

Erdoğan, söz konusu durum ile ilgili olarak, ‘TSK boşuna Silopi'de gerekli adımları atmıyor. Hava Kuvvetlerimizde aynı şekilde.’ diye konuştu.

BAŞKAN ÇARE YOK, DURUM ORAYA GİDİYOR

Cumhurbaşkanı konuşmasına, ‘. Türkiye'nin AB üyeliği sürecinde hayata geçirdiği kriterleri belki bizi tam üye yapmadı ancak demokratik standartları yükseltti. AB ikircikli bir tutuma girdiğinde çıktık Kopenhag kriterlerini gerekirse Ankara kriterleri yapar yine de yolumuza devam ederiz dedik. Durum da oraya gidiyor, başka seçenek yok. Artık vakit yaklaşıyor, gidiş o. Almanya seçimleri bir derstir. Artık insanlar her şeyi çok açık net görüyor. Gerçek ortaya çıktı. Bizim demokrasi ile halklarla, haklarla ilgili standartlar konusunda hiçbir sıkıntımız yok.’ diyerek devam etti.