Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kazakistan'da önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Hem Expo hemde İslam İşbirliği Teşkilatı’nın çalışmalarına güveniyorum ki Astana bu zamanlarda canlılık yaşıyor. Şahsıma ve heyetine karşı göstermiş oldukları inceliklerden dolayı teşekkür ediyorum. Hain darbe girişiminden sonra vakit kaybetmeden ülkemize gelen Sayın Nazarbayev'e bir kez daha teşekkür ediyorum. Nazarbayev’in Türk Milleti'nin gönlündeki yeri derinleşmiştir. Kendilerini gelecek sene ülkemizde ağırlayacağız inşallah.’ dedi.

FETÖ MÜCADELESİ BİTMEDİ

‘Ülkemiz15 Temmuz 2016’da unutulamayacak bir olay yaşadı. FETÖ’nün anayasal düzenimize karşı yaptığı hain darbe girişimi cesur milletimizin canı pahasına ülkesini savunmasıyla engellendi. Çıkarları için ülkeyi gözden çıkaran FETÖ ile mücadelemiz devam ediyor. Türkiye olarak FETÖ’ya karşı gösterdiğimiz mücadeleyi, dost ve kardeşlerimizin güvenliğinin sağlamak adına da devam ettiriyoruz. Bu mücadelede Nazarbayev’e, gösterdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum.

KAZAKİSTAN’IN BAŞARILARI GURURLANDIRIYOR

‘Expo fuar bölgesinde Türkiye ve Kazakistan stantlarını ziyaret edeceğiz. Yarın başlatılacak olan İslam İşbirliği Teşkilatı Teknolojisi zirvesinde yer alacağız. Ayın 14'ünde burada şimdiye kadar gerçekleştirilen faaliyetlerde zirve olacak bir buluşma hazırlanacak. BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliğine seçilen ilk Orta Asya ülkesi Kazakistan olmuştur. Kazakistan'ın bu başarıları bizleri sevindirdiği gibi gururlandırıyor. Dünyada rekabet gücü en yüksel olan ilk 50 ülkesi arasına gireceğine inanıyorum’