Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi' nde düzenlenen İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

"CHP' nin temsil ettiği çizgi artık siyaseten muhalif olma, siyaseten farklı duruş sergileme, siyaseten farklı söylemde bulunma maksadını aşmıştır." diyen Reis- i Cumhur Erdoğan, "Terör örgütleri ile ve onları özellikle ülkemizin üzerine kışkırtan dış mihraklar ile birlikte hareket etme noktasına geldiğini görmek durumundayız. Terör örgütlerine karşı yapmayı aklınızdan geçirmediğiniz yürüyüşü, teröristleri ve onlara destek verenleri savunmak için başlatıyorsanız kimseyi amacınızın adalet olduğuna inandıramazsınız." diyerek CHP'deki odak kaymasını sert bir şekilde eleştirdi.

Reis- i Cumhur Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti:

MİLLETE KARŞI SİYASET YAPMAYA BAŞLADILAR

"Geçmişte millete rağmen politika yapma anlayışları nedeni ile demokrasi sicilleri zaten bozuk olanlar şimdi işi bir adım daha ileriye götürüp millete karşı siyaset yapmaya başlamışlardır. Aklı başında olan herkesin rahatlıkla görebildiği bu durum, Suriye'de, Irak'ta, Körfez'de, Avrupa'da ülkemize karşı kurulan tuzakların bir parçasıdır. Güya 'adalet' diyen ama adaleti sağlamakla görevli ilk derece mahkemelerinden Anayasa Mahkemesine kadar tüm kurumlara saldıran bir zihniyetin derdi asla adalet, hukuk olamaz."

15 TEMMUZ'UN UNUTULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

15 Temmuz' un unutulmasına, unutturulmasına, bu ihanetin üzerinin örtülmesine, bu hainlerin yaptıkları alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz." diye konuşan Erdoğan, "O gece canları pahasına sokakları, meydanları doldurarak ülkelerine sahip çıkan milyonların, şehitlerimizin ve gazilerimizin üzerimizdeki vebalini hiç aklımızdan çıkarmayacağız. Birileri hava meydanından kaçar gider ama birileri de orada şehadete yürür. İşte fark bu." ifadelerini kullandı.