Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Gürsel Erol'u dün TBMM'de teröre dair yaptığı konuşması nedeniyle telefonla arayarak tebrik ettiği açıklandı.

CHP'Lİ VEKİL TERÖRÜ LANETLEDİ


CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, dün Meclis Genel Kurulu'nda Emniyet güçlerinin özlük hakları ile alakalı kanun teklifi konuşmasında terör örgütü PKK tarafından öldürülen Necmettin öğretmene de değinmişti.

Meclis'te konuşma CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Necmettin Yılmaz'ın ailesinden özür diledi.

TUNCELİ'DE TERÖRE HAYIR YÜRÜYÜŞÜ


Kürsüye, şehit öğretmenin fotoğrafının üzerine "Sen bizim şehidimiz ve onurumuzsun" yazılı poster ile çıkan CHP'li vekil, Tunceli'de daha önce hiç yapılmamış 'teröre hayır' yürüyüşü yapacaklarını belirtti.

Genel Başkanlarının sadece FETÖ'cü ve diğer hainler için yürüyüş yaptığı CHP'den böyle bir çıkış gelmesi ise şaşırttı. Daha önce her türlü terör örgütünün provakasyonuna katılan, ortalığı yakıp yıkmaktan başka bir faaliyet içinde bulunmayan CHP'den bir milletvekili terör örgütüne karşı bir yürüyüş düzenleyerek sadece CHP'lilerin değil Ak Parti'li ve MHP'li vatandaşlarında gönlünü kazandı