Reis- i Cumhur Erdoğan İngiliz yayın kuruluşu olan BBC' ye açıklamalarda bulundu. Zeinab Badawi' nin soruları cevaplayan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği' ne rest çekerek "AB Türkiye' nin vaktini çalıyor, üyeliğe kabul etmeyeceğini söylerse rahatlatıcı olur." ifadelerinde bulundu.

B VE C PLANLARIMIZI BAŞLATIRIZ

Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz sözlerimizde sadık olduk. Eğer Avrupa Birliği aleni bir şekilde Türkiye' yi kabul edemeyeceğiz diyorsa bu bizim adımıza rahatlatıcı olacaktır. B ve C planlarımızı başlatırız." ifadelerini kullandı.

ZAMANIMIZI BOŞA HARCIYOR

Başbakanlığının ilk döneminde Türkiye' nin Avrupa Birliği liderler zirvelerinde sessiz devrim gerçekleştirmiş bir ülke olarak tanımlandığını söyleyen Reis- i Cumhur Erdoğan, "Şimdi aynı AB yalnızca bizi liderler zirvesine davet etmemekle kalmıyor, zamanımızı da boşa harcıyor. Şimdi olan bu." diyerek açıklamalarına devam etti.

TÜRKLERİN ÇOĞU AB'YE GİRMEK İSTEMİYOR

Erdoğan, Türklerin çoğunluğunun ‘AB'ye girmek istemediğini', AB'nin Türkiye'ye karşı tavrının samimiyetsiz olduğunu düşündüğünü kaydetti. Tamamı 14 Temmuz' da BBC World News' de yayınlanacak olan röportajda Recep Tayyip Erdoğan, "Tüm bunlara rağmen, biz kısa bir süre daha AB ile samimi olmaya devam edeceğiz. Bunun bize ne getireceğini göreceğiz." dedi.