Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliğine ziyaret gerçekleştirdi.

Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliğine ilk olarak Başbakan Binali Yıldırım geldi. Yıldırım, ziyaret için şehitliğe gelen vatandaşları selamladı, çocuklarına oyuncak hediye etti. Yıldırım sonrasında, şehitliğin giriş bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşıladı.
Karşılamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da yer aldı.

Reis- Cumhur Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve yanındakiler sonrasında şehitliğe geçti.
Bu esnada, ziyaret sebebiyle sabah saatlerinden sonra bölgede yoğun güvenlik tedbirleri alındı.

Anma nedeniyle şehitliğe ziyarete gelen çok sayıda vatandaş da "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın Edirnekapı'daki 15 Temmuz Şehitliğini ziyareti, hemen hemen iki saat devam etti. Erdoğan ve Yıldırım, şehitlerin mezarlarına karanfil bırakarak, dua etti.

Ziyarette Erdoğan ve Yıldırım, şehitlerin yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz şehitlerinin mezarları başında Kur'an-ı Kerim de okudu.