Erdoğan, Samsun'un ev sahipliğinde 18-30 Temmuz'da gerçekleştirilecek, 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nın işaret dili ile iletişim kurabilen ve bu özelliğiyle Türk spor tarihinin konuşabilen ilk maskotu olan "Çakır"la Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüştü.

REİS'İN YOĞUN 15 TEMMUZ MESAİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Meydanların Dili Sergisi"nin açılışı ve "15 Temmuz Milli İrade Zaferinin Analizi Kitabı"nın tanıtım programında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında önemli noktalar şöyle:

Saygıdeğer yol arkadaşlarım, kıymetli kardeşlerim, hanımefendi ve beyefendiler sizleri en içten duygularım ve muhabbetimle selamlıyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından hazırlanmış olan 15 Temmuz 2016 Milli İradenin Zaferi kitabı inşallah hayırlara vesile olmasının duacısıyım.

15 Temmuz milli irade zaferini sağlamış olan şehit ve gazilerimiz bu kitabı ithaf ediyorum bu kitabın bölgede yapılacağı benzer çalışmaların amacıyla kaynak teşkil edeceğine inanmaktayım.

Şehit yakınlarımızın ve gazilerimiz ile yüz yüze görüşerek hazırlanmış olan bu kitabın 15 Temmuz zaferi kimler hangi Saikler ile kazanıldığını ortaya konulmasının ardından bu işlem çok önem arz etmektedir.

Kitabın bu hale getirilmesinde emekleri geçen tüm insanlara teşekkür eder ve tebrik ediyorum. Şu anda aramızda olan şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin en içten şükranlarımı borç olarak bilirim. Şehitlerimize ise Allah'tan rahmet gazilerimiz acil şifalar diliyorum.

"15 TEMMUZ'U ANLAYAMAMIŞ ANLAMAK İSTEMEYEN GAFİLLERİN OLDUĞUNU GÖRMEKTEYİZ”

Devletimizi böyle bir tehlikenin eşiğine getirmiş olanların Rabbimin Kahhar ismiyle kahretmesi için dua ediyorum. 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayacak olan gece yapmayı planladığımız anıt açılışına tüm milletimizi davet etmekteyim.

İnşallah ilk açılışımızın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde kurulacak bölümde yapacağız. İkinci etkinliğimiz 16 Temmuz’da sabah namazına yakın zamanda Külliyede kurulacak alanda yapılacak. Şu an bile 15 Temmuz'u anlayamamış anlamak istemeyen gafillerin olduğunu görmekteyiz.