Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerik Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile telefonda görüşme yaptı. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Trump, Türkiye ve Amerika arasındaki stratejik ortaklığa dikkati çekerek, ikili ilişkilerin daha da sağlamlaştırılarak, bölgedeki istikrarın artırılması için beraber çalışmaya devam etmenin önemini vurguladı.

NEW YORK'TA GÖRÜŞME KARARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve  Amerik Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, yaptıkları görüşmede, New York'ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çerçevesinde bir araya gelme konusunda mutabık kaldıkalrı belirtildi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kazakistan'da önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Hem Expo hemde İslam İşbirliği Teşkilatı’nın çalışmalarına güveniyorum ki Astana bu zamanlarda canlılık yaşıyor. Şahsıma ve heyetine karşı göstermiş oldukları inceliklerden dolayı teşekkür ediyorum. Hain darbe girişiminden sonra vakit kaybetmeden ülkemize gelen Sayın Nazarbayev'e bir kez daha teşekkür ediyorum. Nazarbayev’in Türk Milleti'nin gönlündeki yeri derinleşmiştir. Kendilerini gelecek sene ülkemizde ağırlayacağız inşallah.’ dedi.

FETÖ MÜCADELESİ BİTMEDİ

‘Ülkemiz15 Temmuz 2016’da unutulamayacak bir olay yaşadı. FETÖ’nün anayasal düzenimize karşı yaptığı hain darbe girişimi cesur milletimizin canı pahasına ülkesini savunmasıyla engellendi. Çıkarları için ülkeyi gözden çıkaran FETÖ ile mücadelemiz devam ediyor. Türkiye olarak FETÖ’ya karşı gösterdiğimiz mücadeleyi, dost ve kardeşlerimizin güvenliğinin sağlamak adına da devam ettiriyoruz. Bu mücadelede Nazarbayev’e, gösterdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum.