Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15  Temmuz Şehitlerini Anma Programında konuştu.

Beştepe'de 15 Temmuz Şehitleri anma etkinliği yapımı sürülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılmış olduğu etkinlikte şehit yakınları ile birebir konuşma sağladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından önemli noktalar:

"Şehitlerimiz için Allah'tan rahmet dilemekteyim. Şehitlerimizin emaneti olan yakınlarına ise sabırlar diliyorum. Gazilerimizeyse sağlıklı uzun bir hayat diliyorum.

Üstüne mermi kusan helikopterlerle, bomba yağdıran uçaklarla aldırış etmeden direnişi sürdüren kardeşlerimin hepsine şükranlarımı
borç bilirim.

Buraya gelirken kulağıma bir haber geldi. Çukurca'da kahraman Mehmetçiğimiz 8 tane teröristi öldürdü. Askerlerimize de şükranımı bir borç bilmekteyim. Türk askeri, Türk pilotu bunun için var oldu ve bu görevi şu an layıkıyla yapmakta.

Rabb'im beni bu tarz bir vatanın evladı olarak yaratmış olduğundan dolayı ne kadar dua etsem hamd etsem az. Allah'ıma bana bu tarz bir vatana hizmette bulundurma fırsatı verdiği için hamd etsem az olur.

Biz milletimiz ile beraber ölümü göze aldığımız ve bu yola çıkmış olduğumuzda bu nasipsizler için korku çoktan içlerine düşmüştü. Bu alçaklar o gece kendilerince her şeyi hesap etmişler. Yalnızca Allah'ın hesabının her hesabı üzerinde olduğunu akıllarına getiremediler.

ÇOK SERT ÇIKTI: ULAN TERBİYESİZLER...

Bakın Safiye kardeşimizi dinlediniz. Bakın orada kaç tane asker var, ellerinde silahlar var. Onlardan yoğurt olmaz. Ulan terbiyesizler karşısınızda tek başına birisi var, elinde silahı mı var. Hiçbir şey yok. O haliyle geliyor siz ölümle tehdit ediyorsunuz.