Reis-i Cumhur Erdoğan'ı karşılayanlar içerisinde İBB Başkanlığı görevinden istifa eden Kadir Topbaş da vardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğle saatlerinde Kısıklı'daki ikametinden ayrılarak, Sütlüce'deki İstanbul İl Başkanlığı'na geldi.


Reis-i Cumhur Erdoğan geniş güvenlik önlemleri içerisinde parti il başkanlığı binasına gelirken, Erdoğan'ı karşılayanlar arasında AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve partililerin yanı sıra İBB Başkanlığı görevinden istifa eden Kadir Topbaş da vardı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadir Topbaş ve partililerin elini sıktıktan sonra binaya girdi.

Öte yandan Reis-i Cumhur'u karşılayanlar arasında geçtiğimiz günlerde görevinden istifa eden İBB Başkanı Kadir Topbaş'ında olması gözlerden kaçmadı.

NELER OLMUŞTU?

Kadir Topbaş'ın konuşmasından satır başları.

Aziz İstanbullular, değerli mesai arkadaşlarım. Partimin değerli mensupları. Bulunduğumuz bugün Hicri 1439 yılı, hicri miladın İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Partim ve sayın genel başkanım uygun gördüler ve 2004 yılında İstanbul Belediye Başkanlığı görevimi bana tebliğ ettiler. Partimin her kademesindeki görevlilerinin hepsine teşekkür ediyorum.Beni bu sayede tüm dünya tanıdı. Başkanlık yapma onurunu bana yaşattılar, bundan dolayı yanımda duran, bana destek veren herkese özellikle teşekkür ediyorum.

EMANETİN NE DEMEK OLDUĞUNU BİLİYORUM


Hatırlarım dün gibi, hemen şurada bundan 20 yıl 5 ay 13 gün önce yine bir cuma günü, dönemin belediye başkanı Ali Müfit Gürtuna'dan mührü almak üzere buradaydım. Emanet bir şehrin emanetini devralıyordum, emanetin ne demek olduğunu çok iyi biliyordum. Tüm görev süresinde hep bu göreve emanet olarak baktım. Bunu tüm siyasiler yaşamaktalar, eğer siz hizmet edecekseniz bu böyledir.