Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ı kabul ediyor.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları tarafından edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakan Yıldırım ile saat 15.00'te Beylerbeyi Sarayı'nda görüşme gerçekleşecek.

KATAR EMİRİ İLE GÖRÜŞTÜ

Diğer yandan, geçen gün Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad El Thani ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi.

KATAR EMİRİ'NİN ERDOĞAN HAYRANLIĞI

Katar Emiri'nin Reis-i Cumhur Erdoğan hayranlığı artık bilinen bir gerçek. Reis'in Doha Ziyaretinde de Emir Reis'i havalimanında karşılamıştı.

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin son durağı Doha'da Al Sani ile yaklaşık iki buçuk saat süren bir görüşme yaptı.

İlk olarak Katar Emirlik Divanı'nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Emiri Al Sani baş başa görüşmede buluştu Sonrasında Erdoğan ve Al Sani, heyetlerarası görüşmeye geçti. İkili ve baş başa görüşme sonrası Reis-iCumhur Erdoğan, onuruna verilen öğle yemeğine iştirak etti.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin ilk durağı olan Cidde'de bazı temaslarda bulundu.