Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, İl Jandarma Komutanlığının, Dicle ilçesinin Aşağıtaşağıl ve Taşağıl bölgelerinde ve Kulp'un Alaca köyüne bağlı Şenyayla kırsalının Hazneki Tepe yerinde çalışmalar düzenleyen eli kanlı PKK örgütüne bağlı teröristlerin yakalanması, kullandıkları mağaraların ve sığınakların ele geçirilmesine yönelik 8 Eylül tarihinde başlattıkları çalışmalar başarılı bir şekilde sonuçlandı.

Aşağıtaşağıl ve Taşağıl köyleri kırsalında düzenlenen arama tarama çalışmalarında 3 bidon içerisinde 2 terörist giysisi, 179 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 50 M-16 piyade tüfeği fişeği, Biksi makineli tüfek fişeği, küçük tüp, 2 şemsiye, 3 ızgara, çanta, panço, yağmurluk, 400 metre kablo, 16 pil ve çok sayıda giyim ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Faaliyetlerin devam ettiği bölgede sığınaklarda bulunan uyuz ilaçları ile 60 bin 640 kök Hint keneviri de ekipler tarafından imha edildi.

HİNT KENEVİRİNE BÜYÜK OPERASYON

Diğer yandan Ağustos ayında, ekiplerin Kocaköy'ün Gözebaşı köyü ile Hazro'nun Meşebağları köyünde 40 ayrı yerde arama ve inceleme çalışmalarının ardından, 527 kilo 150 gram kubar esrar, 618 bin 453 kök Hint keneviri ve 2 ruhsatsız av tüfeği ele geçirilerek 6 şüpheli kişide gözaltına alınmıştı. Operasyon sırasında kaçan bir şüpheli içinde arama çalışması başlatılmıştı.