Şırnak ve Siirt illerinde bölücü terör örgütü PKK'nın finans kaynaklarından biri olan sigara kaçakçılığı ile mücadele etmek için gerçekleştirilen operasyonda 14 kişi ele geçirildi.

Güvenlik ekiplerinden edinilen bilgilere göre, İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, Şırnak merkez ve bağlı Cizre, Silopi ve Uludere ilçeleri ile beraber Siirt'te bazı adreslere operasyon gerçekleştirildi.

Eli kanlı terör örgütü PKK ile bağlantı olarak Irak ve Suriye'den ülkeye kaçak yolla sigara getirerek piyasaya verdikleri belirlenen 14 şüphelinin yakalandığı operasyonda birçok banka dekontu ve posta çekleri de ele geçirildi.

PKK’YA HARAÇ VERMİŞLER

Ülkeye kaçak yollardan sigara soktukları belirlenen zanlıların, kazandıkları gelirden bölücü terör örgütü PKK'ya haraç verildiği öğrenildi.
Emniyet güçleri tarafından gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

PKK’NIN UYUŞTURUCU BAŞKENTİ BELÇİKA

Avrupa teröre kucak açmaktan hiç çekinmiyor. Hele ki PKK terörünü her fırsatta koruyup kollayan, AB'nin Başkenti denilen Brüksel'de açıkça miting yapmalarına müsade eden Belçika, PKK'nın uyuşturucu trafiğine girdi.

Belçika'nın Hasselt şehrinin, PKK'nın uyuşturcu kaçakçılığı merkezlerinden biri olduğu tespit edildi. Buradan Avrupa'nın yarısına uyuşturucu satılırken, elde edilen paranın da terör örgütüne aktarıldığı belirlendi.