Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından eli kanlı örgüt PKK’ya yönelik yapılan operasyonlarda sağ olarak ele geçirilen teröristlerden bazıları itirafçı oldu.

‘ÖRGÜT ABD VE NATO’YA ÇALIŞIYOR’

PKK’ya mensup oldukları için büyük pişmanlık içinde olduklarını ifade eden teröristler, örgütün eylem ve politikalarının bölgede bulunan insanların aleyhinde olduğunu anlattılar. İtirafçı olan teröristler, ‘Hiç kimse gerçekleri kolay bir şekilde görmüyor. Örgüt Kürtlerin elinde değil. ABD ve NATO ülkelerinin hizmetinde olduğunu gördük.’ şeklinde ifade verdiler.

PKK’DA BÜYÜK PANİK

Son 1 ayda, içlerinde örgütün sözde lider kadrosunda olanlarında bulunduğu 112 teröristin gebertiilmesiyle paniğe kapılan PKK, çok sayıda kayıp verdiklerinin anlaşılmaması için çatışma bölgelerinden yaralılarını ve ölülerini kaçırıp kırsal alanda gömüyor.

Öte yandan Bingöl’de bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik devam eden operasyonda, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Valilik, Bingöl İl Jandarma birimlerinin Karlıova ilçesi Karacehennem ormanları bölgesinde, BTÖ mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için 16 Eylül 2017 günü gerçekleştirilen Şehit Jandarma Binbaşı Adil Karagöz-85 operasyonu sonucunda, terör örgütü PKK’ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirildiğini ilan etti.