Uludere Ortasu Beyaztepe üst bölgesine yol yapım çalışması esnasında yol yapımı ile uğraşan işçilere dönük terör eylemi gerçekleşti ve 2 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.

HAİNLER ÖLÜ OLARAK ELE GEÇİRİLDİ

Şırnak Valiliği, Karayolları şantiyesini basarak 1 çalışanını şehit eden eli klanlı PKK üyesiı 3 teröristin silahları ile birlikte ölü ele geçirildiğini ifade etti. Şırnak Valiliği, hain terör örgütü  PKK' ya mensup teröristlerin Şırnak- Van karayolu şantiyesini basarak, şantiyede çalışmakta olan bir işçiyi şehit ettiği, 1 çalışanını ise yaraladığı saldırı ile alakalı yazılı bir beyanda bulundu. Yazılı olarak yapılan beyanda ise şöyle denildi:

İŞTE O YAZILI BEYAN

"Yeni Van yolu şantiyesine bölücü terör örgütü üyeleri tarafından yapılan ve bir işçimizin şehit olduğu saldırı sonrası bölgedeki bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek amacı ile yürütülen harekatta, 3 bölücü terör örgütü üyesi silahları ile beraber ölü olarak ele geçirilmiştir. Yapılan aramada; 2 AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği, 8 AK-47 Kalaşnikof şarjörü, 1 RPG-7 roketatar, 1 roket, 4 el bombası, 1 el telsizi, 1 aksiyon kamerası, 3 şemsiye ele geçirilmiştir. Bölgede operasyonlar kararlılıkla sürdürülmektedir."