Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör örgütü PKK'dan kaçan 6 terörist teslim oldu.

Silopi ilçesi Habur Sınır Kapısı'nda terör örgütü PKK/KCK'dan kaçtıklarını belirten 6 teröristin, güvenlik güçlerine teslim olduğu bilgisine ulaşıldı.

Teslim olan teröristlerin adli işlemleri devam ediyor.

OPERASYONLAR HAİNLERİ YIPRATTI

Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre, Kato-İncebel Dağlarında 23.Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nın yürüttüğü Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın operasyonu çerçevesinde, bir mağaraya operasyon yapıldı.

Operasyonda 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi, mağara ise kullanılamaz hale geldi.

EYP İLE SALDIRMIŞLARDI

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde gece şehirde devriye atan polis zırhlı aracının geçtiği esnada yola daha evvelden yerleştirilen bombanın infilak ettirilmesi neticesi 4 polis yaralandı.

Yafes Mahallesi Nisan Sokak'ta gece saat 01.30 civarında devriye atan polis zırhlı aracının geçişi esnasında teröristlerin yola yerleştirdikleri el yapımı bombanın infilak ettirilmesi neticesi şiddetli bir patlama yaşandı. Patlamanın ardından yolda geniş bir çukur oluşurken, zırhlı araçta yer alan 4 polis yaralandı. Yaralı polisler bölgeye gönderilen ambulanslarla Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İlçenin birçok yerinden de işitilen patlama sebebiyle yakındaki park halindeki bir aracın camları kırılırken, çevredeki evlerde de hasar meydana geldi. Patlamayla beraber çok sayıda kişi korku ve paniğe kapıldı.

Patlamanın hemen ardından olay yerini terk eden teröristlerin yakalanması için mahalle abluka altına alınırken, mahalleye gelen tüm sokak giriş ve çıkışlar kapatıldı. Polisin ciddi güvenlik tedbiri aldığı mahallede terörle mücadele ve olay yeri inceleme birimleri, sokak ve civarında başlattığı inceleme ve çalışma sürüyor. Hastanede tedavi altına alınan polis memurlarının hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.