MİT'e ait olan tırları Hatay'da durdurak arama gerçekleştirmek isteyen ve itirazda bulunan MİT çalışanlarını tehdit ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan eski Kırıkhan Cumhuriyet Savcısı olan Yaşar Kavalcıoğlu tutuklanarak cezaevine götürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, 16 Nisan'da Harem otogarında gözaltına alınan eski savcı Yaşar Kavalcıoğlu, ;stanbul'daki işlemleri bittikten sonra Ankara'ya götürüldü.

TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU OLMAKTAN DOLAYI TUTUKLANDI

Yaşar Kavalcıoğlu, Ankara Adliyesi'nde, soruşturmanın takibini sağlayan cumhuriyet savcısına getirilerek ifadesi alındı. FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı olan 'ByLock'u kullandığı belirlenen Yaşar Kavalcıoğlu'nun, hakkında öne sürülen suçlamaları kabul etmeyip reddettiği bildirildi. Yaşar Kavalcıoğlu, terör örgütü mensubu olmak suçu ile tutklanarak cezaevine yollandı.

HADSİZ SAVCI KENDİ SONUNU HAZIRLADI

Hatay'da, 2014 senesinde MİT'e ait olan tırları durdurarak arama yapmak isteyen ve kendisine itirazda bulunan MİT çalışanına "Burada Kral Benim" diyip tehditler savurduğu öne sürülen Yaşar Kavalcıoğlu, bu süreç içinded meslekten atılmış ve hakkında yakalama kararı alınmıştı. Bu sayede bir FETÖ'ye hizmette bulunan bir savcı daha yakalanarak, hukuk içinde yer alan FETÖ'cülerden biri daha yakalanmış oldu.