Merkezi Fas’ın başkenti Rabat’ta yer alan ISESCO tarafından yapılan  yazılı bildiride, Nobel Barış Ödülü komitesinden, 1991 senesinde barış ödülüne  layık görülmüş olan Myanmar Devlet Başkanı Kyi’nin ülkesinde yaşattığı insanlık suçuna karıştığı gerekçesiyle ve  gösterdiği tutumdan ötürü ödülünün geri alınması talep edildi.

Batılıların riyakâr ve ikiyüzlü siyasi politikaları devam etmekte. Milyonların katili olan Myanmar Devlet Başkanı Aung San Suu Kyi Nobel Barış ödülü verilmişti. Bu ödül batılıların riyakâr siyasi politikalarını ve Nobel Barış ödülünün tamamen tiyatrodan oluştuğunu gözler önüne sermektedir.

MİLYONLARIN KATİLİ MYANMAR DEVLET BAŞKANI AUNGSAN SUU KYİ'YE NOBEL VERDİLER

Batılı sömürgeci kan emiciler Arakan'daki Müslümanlara işkenceler edip onları vahşice yakan bu şahıssa Nobel Barış Ödülünü reva gördüler.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ARAKAN'DAKİ ZÜLME SESSİZ KALMAYI TERCİH EDİYOR

Arakan'daki zülme sözde medeni Avrupa sessiz kalmayı tercih etti. Diğer yandan sessizlerin sesi olan Türkiye bu zülme sessiz kalmayarak Birleşmiş Milletleri acil toplantıya çağırdı.

Reis-i Cumhur Erdoğan, görevinin 3. senesinde, Oğuz Haksever'in sunumunu yaptığı özel yayında soruları cevapladı. Erdoğan Myanmar vahşetiyle alakalı alınan kararı açıkladı.

Erdoğan'ın konu ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

Ne yazık ki dünya Myanmar'a, diyebilirim ki kör ve sağır. Duymuyor ve görmüyor. Bu son Bangladeş olayı ise çok daha acınası bir olay. Gelen rakamlar maalesef 3 binin üzerinde insanın bu şekilde mağdur edildiği, hatta ölmesine sebep olan bazı adımların atıldığı yönünde. Tabii bu hususla alakalı biz bunu ağır, şiddetli bir şekilde kınıyoruz. Yine onun takibini de ilgili uluslararası kurumlar vasıtasıyla başta BM olmak üzere dile getireceğiz.