Trabzonhabercisi.com'un verdiği bilgiye göre; Daha evvel Şırnak Kato Dağına dev Türk Bayrağı asarak ülke gündemine oturan ve günlerce konuşulan Özer bu sefer Tunceli’de terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın anısı adına Pülümür’e gitti.

SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI


Tunceli Pülümür Karayoluna Şehit Öğretmenin fotoğrafının yer aldığı “Bu elleri ayıramayacak bu vatanı bölemeyeceksiniz.” yazılı dev afiş ve yanında iki tane Türk Bayrağını diken Özer ve yanında bulunan Cahit Sağlam teröristlerin silahlı saldırısına uğradı.

"YA ADAM GİBİ YAŞAYIN YA İT GİBİ ÖLÜN"


Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın fotoğrafının yer aldığı dev afişi asarken video kaydı yapan Özer bu videoyu silahlı saldırının ardından sosyal medya hesabından paylaştı. Özer ve Sağlam yara almazken teröristlerin hedefindeki Abdullah Özer uzun namlulu silahlarla ateş açılmasına tabancasıyla karşılık verdi. Özer video kaydı sırasında “Bu ülkede Necmettin öğretmenler de Aybüke öğretmenler de bitmez. Bu ülke hainlere itlere teröristlere bırakılamaz. Kurucu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi öğretmenler kandil gibidir, bu ışıklar bitmez. Burası Türkiye Cumhuriyeti bu bayrağın altında ya adam gibi yaşayacaksınız ya da it gibi öleceksiniz.” ifadelerini kullandı.