Afganistan'ın başkenti Kabil'in Karabağ çevresinde NATO kuvvetlerine bağlı bir savaş uçağının düğünü bombaladığı duyuruldu.

Karabağ Kaymakamı Abdul Sami Şerifi, yaptığı bilgilendirmede, NATO'ya ait olan savaş uçağı ilçeye bağlı Carci köyünde düğün yapılan alana bomba yağdırması sonucu en az 2 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Bombalı saldırıda 3 kişinin de yaralandığını kaydeden Şerifi, ''Düğün çevresinde havaya ateş açılmasından sonra uçağın bölgeyi vurduğu ihtimali üzerinde duruluyor.'' dedi. Şerifi, olayla ilgili soruşturma açıldıını açıkladı. Görgü tanıkları ise ölenlerin sayısının ikiden fazla olduğunu söyledi.

Köydeki düğünde havaya ateş açılması sebebiyle NATO uçağının, Taliban militanlarının olduğu nedeniyle bölgeyi bombaladığı bildiriliyor. Afganistan'daki NATO kuvvetlerinden ise henüz bir açıklama gerçekleştirilmedi.

NATO KUVVETLERİ DÜĞÜNÜ BOMBALADI

Afganistan'da gerçekleşen düğünde havaya uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Silahların ağır silah olmasından dolayı çatışma anını anımsatması üzerine Nato güçleri düğündekileri taliban militanı sanarak üzerlerine bomba yağdırdı. Bir anda ne olduğunu anlamayan düğün sakinleri sağ sola kaçışmaya başladı. Gelin ve damat ayrı ayrı kaçışmaya başladı. Olan olay sonrasında 2 kişinin öldüğü bildirildi.