Milli Eğitim Bakanı olan İsmet Yılmaz, yenilenen öğretim programlarına dair yapmış olduğu beyanda, "İlkokul ve ortaokul seviyesinde 17, lise düzeyinde 24, imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi düzeyinde 10 olmak üzere toplamda 51 farklı, sınıflar esas alındığında ise 176 müfredat güncellenmiş oldu." bilgisini aktardı.

İLK OLARAK 1,5 VE 9. SINIFLARDA UYGULANACAK

Güncellenen müfredatların ilk olarak 2017- 2018 eğitim öğretim senesinde 1, 5 ve 9. sınıflarda uygulamaya konulacağını ifade eden Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, sözlerine şu şekilde devam etti:

HAZIRLIKLAR YAPILIYOR! OCAK 2018' DE DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI YAPILACAK

"Ocak 2018' e dek programlar ile alakalı olarak sahadaki uygulamalarımız üzerinden izleme ve değerlendirme çalışması yapacağız. Haziran 2018' e dek  güncellenen müfredatların eğitim araç gereçlerini, ölçme araçlarını tedarik edeceğiz. Eylül ayından sonra ise, okullarımızın açılması ile beraber, tüm öğretmenlerimize ve velilerimize programların detaylı olarak tanıtılacağı toplantılar düzenleyeceğiz. Bu hazırlıklarımız ile, 2018- 2019 eğitim öğretim senesine tüm sınıflarda ve tüm derslerde yeni müfredat ile eğitim öğretim sürecimize istikrarlı ve çok daha güçlü, yeni ve yenilikçi bir şekilde devam edeceğiz." ifadelerinde bulundu.