Meral Akşener, 'Adalet Yürüyüşü' sebebiyle CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştığı bir notla tebrik etti. Akşener, ’Adalet mülkün temelidir’ şeklinde yayınladığı mesajında, şunları ifade etti:

"Sn. Kılıçdaroğlu’nu bugün sona erdireceği 'ADALET' yürüyüşü için tebrik ederim. Gandhi’nin yürüyüşünde Hintliler, İngilizlerin Tuz Yasağını yıkarak, amaçlarına ulaşmışlardı. O gün, Hintlilerin bağımsızlıklarına kavuşmaları adına bir başlangıç olmuştu. Adalet yürüyüşünün ne derece bir sonuç doğuracağını ileride ki günlerde göreceğiz. Bu yürüyüşe rağmen Türk Milleti özlediği adalete kavuşamaz ise, bu yürüyüşün isabetsizliği veya başarısızlığı değil, ancak içinde bulunduğumuz durumun ne kadar vahim ve karanlık olduğunun bir göstergesidir"

DAHA ÖNCE DE REFERANDUM İÇİN KEHANETLERDE BULUNMUŞTU

MHP'den ihraç olan Meral Akşener, 16 Nisan’daki tarihi referandum için komik bir iddiada bulunarak, sandıkta MHP’li seçmenin yüzde 80’inin ‘hayır’ oy kullanacağını öne sürerek anayasada değişikliği referandumuna ilişkin metni "Tek bir kişiye her türlü gücün verildiği bir sistem" diyerek çarpıttı.

Meral Akşener'in adı FETÖ davasıda geçmişti. 

MHP'de FETÖ destekli muhalefetin başını çektiği iddia edilen Meral Akşener'in hukuk danışmanlarından Avukat Nuri Polat'ın FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Örgütün avukat yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde terör polisi tarafından operasyonla gözaltına alınan Nuri Polat'ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındığı ve halen burada gözaltında tutulduğu öğrenildi.

FETÖ'ye yakın kanalların Digitürk'ten çıkarılmasına tepki gösteren Polat, Twitter'da Fetullah Gülen'in bir fotoğrafını paylaşarak "Digitürk'ten, kablolu tvden, tivibudan, Türksat'tan attınız, herkül sitesini engellediniz. Ama izlememize engel olamadınız" diye yazmıştı.

FETÖ'CÜ AKŞENER'DEN 'HAYIR' KAMPANYASI

Meral Akşener, daha önce muhalif MHP'liler olarak referandumda 'hayır' için çalışmalar yapacağını söylemişti.

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, yapacakları kampanyayı şu şekilde anlattı: 

"Bir platform oluşturup sadece MHP tabanına değil, MHP tabanı zaten yüzde 70-80 hayır diyor tüm seçmenlere sesleneceğiz"