Merkez Valisi Hasan Kürklü, İçişleri Bakanlığı tarafından sürdürülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması doğrultusunda açığa alındı.

Edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz sene merkez valisi olarak ataması gerçekleştirilen eski Burdur Valisi Hasan Kürklü, İçişleri Bakanlığının sürdürdüğü FETÖ soruşturması kapsamında dün görevinden açığa alındı.

2014-2016 seneleri arasında Burdur Valisi olan Kürklü, 2016’da çıkarılan kararname ile merkez valisi olarak atanmıştı.

KILIÇDAROĞLU’NUN AVUKATI FETÖ’DEN GÖZALTINA ALINDI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyonda FETÖ soruşturması kapsamında Ankara'da gözaltına alındı. Bununla birlikte avukat Çelik'in MİT tırlarının durdurulma kapsamında, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanlarından olan Fatih Gürsul ile yakından ilişkileri olduğu ortaya çıktı.

Avukatı FETÖ’den yakalanan Kılıçdaroğlu, ‘FETÖ ile mücadele adını kullanarak FETÖ'ye destek olunuyor. Bugün meydana gelenler demokraside yüzkarası bir durumdur. Avukatım için gözaltı kararı verilmesi bir akıl tutulmasıdır.’ açıklamasını yaptı.

Diğer yandan, CHP ve FETÖ senelerdir ilişkide. Bunu ilk olarak MİT tırları krizinde gördük. Devlet sırrı olan belgeler CHP milletvekili aracılığıyla basına servis edilmiş ve gizli kalması gereken belgeler hainlerin ellerine geçmişti.