Almanya Dışişleri Bakanı Sıgmar Gabriel, Büyükada'da kaos planı gerçekleştirirken basılan ve sözde aktivistler sebebiyle Türkiye'ye karşı tehdit dolu açıklamalar gerçekleştirmişti.Bu skandal olayın ardından Merkel ve ekibi Türkiye üzerinden kara propağanda oluşturmaya başlamıştı.

Alman yurtdaşlarına Türkiye'ye gitmemeleri konusunda uyarılar yapan Gabriel'i, Almanya Başbakanı Angela Merkel de desteklemişti.

Almanya hükümeti tarafından yapılan bu açıklamanın ardından, Almanya'nın tur operatörü grubu FTI Genel Müdürü Ralph Schiller, Alman Haber Ajansı'na demeç verdi.

ALMAN TURİSTLERDE TEDİRGİNLİK YOK

“Türkiye’de bir kriz gözlemlemiyoruz.” diye belirten Schiller, "Türkiye'ye yönelik tatil satışlarında azalma yaşanmıyor.

Alman müşterilerde tedirginlik yok. Almanya - Türkiye arasındaki gerginlik bizi etkilemedi.

NEREDEYSE TAMAMI

FTI Genel Müdürü Ralph Schiller açıklamalarına göre Türkiye satışlarına bakıldığımızda mevcut kapasitenin neredeyse tamamı satıldı.Şuan boş yer yok turumuzda ekstradan turlar koyup Türkiye'ye seferlerimizi gerçekleştireceğiz dedi.

ÖNCEKİ YILA GÖRE YÜKSELME VAR

FTI Genel Müdürü Ralph Schiller açıklamalarına göre bir önceki yıllara göre, rezarvasyonlarda çift haneli büyüme kaydedildi ve bu sene Türkiye'ye olan ilgi geçtiğimiz yıllarda yokdu Almanya-Türkiye krizi bizi hiç etkilemedi." ifadelerini kullandı.