İngiliz The Sun gazetesi, metro istasyonunda patlama olduğunu duyurdu, bölgede bir 'patlama' yaşandığını doğruladı. Olay yeriene ambulanslar sevkedildi.

Yeraltı metrosunda yer alan bir beyaz kovanın patlaması sonucunda insanların yüzünde yanıklar oluştuğu söylendi. Twitter'da paylaşılan bir fotoğrafta yanmış bir kova görülüyor.Olayda çok sayıda yaralı olduğu açıklandı. Londra itfaiyesi olayın Parsons Green istasyonunda gerçekleştiği açıklandı.

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda İngiltere'nin başkenti Londra'da bir metro ve tren istasyonu şüpheli çanta ihbarı nedeniyle tahliye edildi.

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir metro ve tren istasyonu şüpheli çanta ihbarı sebebiyle tahliye edildi.

Londra'nın yoğun olarak kullanılan tren ve metro istasyonu Euston, şüpheli çanta alarmı üzerine boşaltıldı.

Ulaşım polisi, bir ihbar üzerine istasyonun tahliye edildiğini ve alakalı ekiplerin olay yerine sevk edildiğini belirtti.Görgü tanıklarının sosyal medyada paylaştığı mesajlarda, yere düşen bir bavuldan çıkan dumanın yolcular arasında paniğe yol açtığı yer alıyor.

Çok sayıda metro ile şehirlerarası hattın geçtiği istasyona girmek üzere olan trenler durduruldu.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA BİR PATLAMA YAŞANDI

Londra'da Holborn metro istasyonunda meydana gelen bir patlama sonucu metro dumanlara boğuldu. Vatandşlar dumanlarıniçerisinden panik halinde dışarı çıkarıldı. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri olaya müdahale ettiler. Polis ekipleri ise arızalı bir metronun sebep olduğunu ifade ettiler.